Olympská riviéra

17. prosince 2013 v 11:55
Olympská riviéra u pobřeží Egejského moře v Řecku se vyznačuje nádhernými písečnými plážemi, které jsou pouze místy přerušené oblázkovými úseky.

Celá oblast riviéry má délku přibližně 70 km, rozkládá se od letoviska Nei Pori, přes mohutné pohoří Olymp, a sahá až k vesničce Methoni s krásným přístavem.

Svěží a zelené borové lesy obrůstají okolní svahy, nad kterými se vypínají horské vrcholky. Všude na svazích můžete zahlédnou malé bílé domky, lesy dokonce někde sahají až k moři.

Moře je zbarvené do modra a křišťálově průzračné, a díky svým příjemným teplotám po celou letní sezónu nabízí skvělé koupání. Nad tím vším se vypíná bájný Olymp, kde údajně v minulosti sídlilo 12 řeckých bohů a podle kterého bylo také pobřeží nazváno.


Olympská riviéra má také ještě jiný název, kterým ho označují především místní lidé, a sice Pierie. Zatímco pobřeží je zaplněné milovníky opalování a lenošení, do hornatého vnitrozemí se vydávají převážně milovníci přírody a historie.

Díky krásné přírodě byla část pohoří prohlášena za národní park, žijí zde totiž některé ohrožené druhy zvířat i rostlin. Horské vesničky jsou většinou v původním stavu, ještě je zatím naštěstí nijak nenarušil stále se rozvíjející cestovní ruch.

V mnoha vesničkách můžete ještě dnes obdivovat staré kostelíky a kláštery, k procházkám lákají jejich historická centra a k odpočinku zase místní taverny se skvělými specialitami..

Na rozdíl od vnitrozemí je ale pobřeží cestovním ruchem velmi zasaženo. Byla zde vybudována široká turistická infrastruktura, která tak zpříjemňuje letní dovolenou na pláži všem návštěvníkům Olympské riviéry.

Kdo se vydá během léta na zájezd na riviéru pod Olymp, po celou sezónu si tady bude moci užívat řeckého sluníčka, klidu a pohody. Shon a stres jsou tady pro místní obyvatele neznámými pojmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama