Dovolená v letovisku Kallithea

8. ledna 2014 v 11:10 |  Letoviska
Letovisko Kallithea najdete na řeckém poloostrově Chalkidiki. Leží na východním pobřeží poloostrova Kassandra, mezi jeho severním a jižním koncem u zátoky Toroneos.

Asi 3 km vzdálené je městečko Afytos, 110 km po silnici jihovýchodním směrem město Soluň (Thessaloniki) a 25 km obec Nea Moudania.

Pozor, nepleťte si toto prázdninové středisko Kallithea se stejnojmenným 10. největším městem v Řecku, které najdete asi 3 kilometry jižně od centra hlavního města Athény. Obě města jsou od sebe po silnici vzdálená asi 600 kilometrů.

Název místa Kallithea se do češtiny volně překládá jako "Dobrá vyhlídka" a tomuto významu Kallithea opravdu odpovídá. Místo je totiž postavené na strmých útesech a je z něj skutečně nádherný výhled do okolí.

Původně to bylo klidné místo na řeckém pobřeží, ale v druhé polovině 20. století tu byly bohužel postaveny přímo u moře dva velké hotelové areály, kde mohlo být ubytováno více než 2 tisíce hostů.


Postupem času tu bylo vybudováno mnoho dalších hotelů, ale také barů, taveren a dalších podniků pro turisty. Dnes sem tak přijíždí každé léto celá řada návštěvníků, kteří chtějí strávit pohodlnou dovolenou u moře v Řecku.

Byla pro ně vybudována též promenáda, kde je otevřeno mnoho obchodů se suvenýry. Nezbytnou součástí dovolené pro mladé lidi je i noční život, a ten je tady skutečně bohatý. Mezi místní nejnavštěvovanější diskotéky patří noční klub Stigma, kam se jezdí bavit lidé ze širokého okolí.

Mnoho původních obyvatel městečka Kallithea již zde nežije, a těch pár co tady zůstalo, se věnuje také cestovnímu ruchu. Provozují například penziony nebo místní taverny.

Pokud chcete strávit na Chalkidiki v Řecku dovolenou plnou zábavy a ruchu, jste tady na správném místě. Pokud máte raději klid, vydejte se jinam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama