Olympská riviéra a zábava

18. dubna 2014 v 6:26 |  Letoviska
Pro turisty na Olympské riviéře jsou nachystané nejen pláže a koupání v moři, ale také velké množství zábavy a nejrůznějších aktivit. Proto také patří Olympská riviéra k nejoblíbenějším místům pro dovolenou na řecké pevnině.

Především největší město v této části řecké pevniny, Katerini, láká mnoho návštěvníků svým výběrem obchodů, barů, taveren a restaurací, které nabízejí výborné regionální pokrmy.

Katerini je díky své blízkosti k Egejskému moři (asi 6 km), k archeologickým vykopávkám Dion (asi 17 km) a k byzantské pevnosti Platamonas oblíbeným turistickým cílem.

Velice oblíbené jsou blízké pláže pobřežních letovisek Korinos, Paralia a Olympiaki Akti (nebo Katerinoskala).

Paralia je malé městečko, asi 8 km západně od Katerini, které kromě centrálně položeného kostela Agia Fotini přímo u moře a malého přístavu na jižním konci obce nenabízí žádné jiné zajímavosti.


Za to místní pláž je velice hezká, v jejím okolí je v letní sezóně pro turisty otevřená řada taveren, barů a diskoték. Protože je to "uměle" vybudované letovisko, nečekejte zde žádný původní řecký život.

Na výlet se můžete vydat jak pěšky za krásnou okolní přírodou, tak i autem nebo autobusem k vykopávkám u hory Olymp, ke klášterům Meteora nebo do velkého řeckého města Soluň.

Vyhlášené je i letovisko Leptokaria na úpatí Olympu, které se nachází na pobřeží mezi obcemi Platamonas na jihu a Litochoro na severu. Také tady je v létě připraveno velké množství nejrůznějších taveren, ouzerií anebo diskoték.

Díky čistému moři sem každý rok přijíždějí tisíce turistů, místní pláže jsou z větší části oblázkové. Po klikaté silnici se dostanete k Olympu, kde stojí populární výletní kavárna Livithra, a dále můžete pokračovat ke klášteru Kanalon v horách.

Platamonas má v současné době turistický význam jako přímořské letovisko, navštívilo 120.000 turistů ročně. V Platamonas, existuje několik kempů a četné hotely a penziony. Na pláži se připojuje oblázky a písek, z nichž vrchol Olympu vidět. Pro čisté pláže a čisté přístav Platamonas je 2002 a 2006 oceněna Modrou vlajkou Evropské unie.

Zajímavý byzantský hrad, neboli "kastron", stojí nad přímořským letoviskem Platamonas. Z něj budete mít výhled na okolní krásné pláže, které byly díky své kvalitě a čistotě oceněny v letech 2002 a 2006 Modrou vlajkou Evropské unie.

Místní pláž většinou tvoří malé oblázky a písek, navazuje na ní také rybářský přístav a v jejím okolí si jistě k ubytování vyberete z mnoha hotelů, penzionů neb dokonce kempů.

O trochu klidnější je Nei Pori se širokou písečnou pláží a Litochoro, které má nádhernou starou část s malebnými dlážděnými uličkami a kostelem. Díky své poloze jako také skvělým výchozím bodem pro pěší výlety a horské túry na nedaleký Olymp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama