Leptokaria, 1. část

13. června 2014 v 16:46 |  Letoviska
Řecké letovisko Leptokaria najdete na pobřeží Olympské riviéry. Na úpatí horského masivu Olymp tady žijí necelé 4 tisíce obyvatel. Město se rozkládá mezi obcemi Platamonas a Skotina na jihu, a Litochoro na severu.

Leptokaria leží u dlouhé a široké písečno - oblázkové pláže, díky tomu se z bývalé rybářské vesnice stala prázdninovým střediskem s několika tavernami, bary a restauracemi, stejně jako s nabídkou zábavy a nakupování pro celou rodinu.

Směrem na východ se nachází "stará" Leptokaria (Palea Leptokarya), stejně jako archeologické naleziště Leibethra (Livithra-Λείβηθρα). Po klikatých cestách se také můžete dostat do Olympu, kde leží populární výletní kavárna Livithra a dále po cestě do hor klášter Kanalon.

Určitě si nenechte ujít romantické západy slunce, které jsou nad horami Olympu opravdu nádherné. Jen nesmíte zrovna natrefit na den, kdy jsou hory obklopené mraky, pak toho moc bohužel neuvidíte.


Městečko sice nabízí k prohlídce i nějaké ty historické památky a církevní stavby, ale dnes je to především letovisko, které návštěvníkům poskytuje odpočinek na pláži pod hřejivými slunečními paprsky.

K tomu ještě v sezóně připočítejte nabídku vodních i suchozemských sportů, a zjistíte, že se tady rozhodně nudit nebudete. Pokud se sem chystáte před nebo po hlavní sezóně, musíte počítat s tím, že nabídka aktivit již tak bohatá nebude.

Pokud rádi nakupujete, tady určitě zklamaní nebudete. Vedle pobřežní promenády stojí mnoho obchodů, ve kterých zakoupíte všechno možné. Od jídla a pití přes opalovací krémy až po nafukovací lehátka.

Další "nákupní ráj" najdete, když se vydáte do městského centra. Po cestě narazíte na pěší zónu, ve které jsou umístěné kromě nejrůznějších obchodů také taverny, bary i restaurace.

Pokud ale chcete poznat ty pravé řecké nákupy, navštivte místní trhy, které se konají zpravidla každé pondělí. Tržiště se nachází kousek od místního nádraží, vedle vlakové tratě.

Jako téměř každý řecký trh se i tento dělí na 2 části. V té severnější se prodávají produkty od místních zemědělců, jako je ovoce, zelenina, pečivo, olivy v různých formách a jiné potraviny.

V části směrem na jih zase nakoupíte oděvy a boty (a to i padělky známých značek), hodinky, brýle, dárkové předměty a suvenýry nebo hračky pro ty nejmenší. Téměř každý si tady vždy něco vybere.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama